Prečo baby plávanie?

Prvýkrát som sa  o plávaní dojčiat a batoliat dozvedela ešte počas štúdia na vysokej škole na UK Jesseniovej lekárskej fakulte v Martine. Už vtedy ma to zaujalo, ale ani zďaleka som nevedela, čo samotná práca obnáša. Možno by som to ani nikdy nezistila, a v mojom živote by som sa ukrátila o prácu, ktorá ma vnútorne napĺňa.

Pred pár rokmi som utrpela úraz, ktorý si vyžiadal zmenu môjho vtedajšieho zamestnania. Dovtedy som pracovala ako zdravotná sestra na jednom súkromnom oddelení. Po úraze som túto prácu musela ukončiť a tak sa začala nová etapa môjho života.

Prešla som pohovorom a následne som pracovala 10 mesiacov ako inštruktorka plávania dojčiat a batoliat. Počas týchto 10 mesiacov som zistila to, čo možno niektorí nezistia do konca svojho života. A to, že nie je nič krajšie ako práca s deťmi. Nič viac ma tak neteší ako spontánny úsmev dieťaťa, a práve vtedy vidíte, že vaša práca má zmysel.

Tie krásne malé stvorenia sú také čisté a neskazené, ... Za dverami baby klubu sa zrazu ocitnete v ich detskom svete. Zaspomínate si na svoje detské časy,  na riekanky a pesničky, ktoré Vám spievali Vaše mamičky. Je to hra vo vodnom prostredí, ktorá upevňuje puto medzi matkou a dieťaťom alebo oteckami a ich ratolesťami.

Každé dieťa je ako dom, kde počas jeho prvého roku života budujete základy jeho osobnosti a do veku jeho troch rokov postupne pridávate hrubú stavbu a následne strechu. To, čo do vášho dieťaťa vložíte do troch rokov sa Vám mnohonásobne vráti v neskoršom veku. Tu nejde len o to, že dieťa získa cit pre vodu, oveľa dôležitejšie je vybudovanie si väzby s rodičom. Mojou prioritou je spokojnosť, úsmev a radosť Vášho dieťaťa. Najlepšie bude, keď to sami uvidíte a prídete sa pozrieť na niektorú z mojich hodín, rada Vás privítam.

Mgr. Mária Koňarčíková

Asociácia Vodné deti

Od roku 2012 sme členmi asociácie Vodné deti, ktorá združuje kluby baby plávania z rôznych kútov Slovenska. Členstvo v asociácii je podmienené dodržiavaním všetkých zákonných a interných požiadaviek. Od 1.5.2014 je podpredsedom asociácie Vodné deti aj spolumajiteľ Klubu Baby plávania Márie Końarčíkovej Ing. Marián Vrábel, PhD.


Plávame len v Belej.

Ako úplne prvá plavecká škola na Slovensku sme získali hviezdičku kvality od Medzinárodnej asociácie plaveckých škôl.

 

Sme členom